Zmiany zachodzące

Zmiany zachodzące w ciele ciężarnej

Jednym z nurtujących nas zmartwień podczas ciąży jest pytanie jak bardzo zmieni się nasze ciało i czy uda nam się wrócić do poprzedniej sylwetki. Kobiety podczas ciąży mają dużo trudności z zaakceptowaniem zmian zachodzących w ich wyglądzie. Powiększone piersi, zaokrąglający się brzuch u niektórych kobiet odbierane są jako spełnienie kobiecości, niestety jednak wywołują negatywne uczucia. Wciąż powiększający się brzuch, fioletowe ścieżki żył na nabrzmiałych i obolałych piersiach, znacznie zwiększona wielkość i ciemniejszy kolor brodawek i obrzęki nóg traktowane są jako całkowita utrata kobiecej atrakcyjności. Wówczas kobiety odczuwają smutek, przygnębienie, złość, żal i często niechęć do partnera jako sprawcy tego zła.

Przestajemy przyciągać pożądające spojrzenia mężczyzn, a zaczynamy wzbudzać poruszenie, kiedy ktoś ustępuje nam miejsca w autobusie, zostajemy przepuszczane w kolejkach i dostrzegany jest wyłącznie nasz brzuch niż nasza kobiecość. Przez moment przestajemy być kobietami a zaczynamy być wyłącznie mamusiami. Ale jest tak wyłącznie w naszym mniemaniu. Okres ciąży dla kobiety to wspaniały etap i pomimo zmian w wyglądzie nadal prezentujemy się świetnie, a rosnący brzuszek dodaje nam uroku zamiast go odbierać.

Obawiamy się także, że w oczach partnera nie jesteśmy już tak atrakcyjne jak dawniej. Nie zapominajmy, że on także przygotowuje się do nowej roli, ma w pełni świadomość, że nasz organizm przygotowuje się do narodzenia dziecka i akceptuje nas takie jakimi jesteśmy. Bez względu na to jak wyglądamy jesteśmy dla niego tak samo atrakcyjne.

Stosując odpowiednio zbilansowaną dla kobiet w ciąży dietę, nie odmawiając sobie ruchu również bezpiecznego dla ciężarnych i używając odpowiednich kosmetyków nawilżających i zapobiegających rozstępom, mamy stuprocentową gwarancję, że po ciąży nasze ciało znów będzie wyglądało doskonale. Przecież niejednokrotnie patrząc na kobiety z dziećmi myślałyśmy „nie widać po niej, że urodziła dziecko”.

My również możemy cieszyć się urokami macierzyństwa będąc seksowną i atrakcyjną mamą. Teraz jednak najważniejsze jest dobro naszego dziecka, nie zapominajmy więc by zarówno dieta, jak ćwiczenia i stosowane kosmetyki były w pełni dla niego bezpieczne.

Przeczytaj więcej:

varicolen tabletki I sliminazer instrukcja I bioxyn kapsułki odchudzające

Dodaj komentarz