Zabiegi dla kobiet

Zabiegi dla kobiet w ciąży przywracające formę i urodę

Nie ulega wątpliwości fakt, że kobiece ciało w ciąży przechodzi wiele zmian, które niekiedy mają negatywny wpływ na jego wygląd już po porodzie. Ciąża to dla organizmu bardzo ciężki okres przepełniony ciągłymi zmianami hormonalnymi, przybieraniem na wadze, z którym wiąże się rozciąganie skóry oraz nabrzmiewaniem piersi, szykujących się do laktacji.

Jest to okres, w którym każda kobieta powinna otoczyć swoje ciało szczególną troską nie tylko ze względu na noszone w nim maleństwo, ale także by po porodzie móc szybko wrócić do dawnej formy. Z tego też względu najlepiej od razu na wieść o ciąży zaopatrzyć się w kremy dla ciężarnych, choć niektórzy uważają, że najlepiej zacząć je stosować w momencie, kiedy zaczyna pojawiać się brzuszek. Jednak prawda jest taka, że jeszcze zanim ciąża jest widoczna, niektóre składniki kosmetyków mogą działać negatywnie na płód, dlatego najlepiej jest już od samego początku stosować preparaty, których jesteśmy pewne, że są całkowicie bezpieczne dla maleństwa. Poza tym seria kosmetyków dla kobiet w ciąży ma starannie zbilansowany skład, właśnie pod kątem potrzeb ciała kobiety ciężarnej. Mamy więc pewność, że dostarczamy skórze wszystko, to, czego jej potrzeba w tym okresie.

Kobiety w ciąży muszą sobie odmówić wielu rzeczy. Nie mogą chodzić na solarium, do sauny, nie powinny koloryzować włosów, ponieważ zawarte w farbach składniki mogą, choć nie muszą przeniknąć przez łożysko do płodu, mogą jednak, choć często nie zdają sobie z tego sprawy stosować zabiegi dla kobiet w ciąży, do których zaliczają się między innymi drenaż limfatyczny, dający ulgę w uczuciu ciężkich nóg, czy masaż Ma-Uri przeznaczony dla kobiet w ciąży. Największym problemem kobiety w ciąży jest oczywiście wciąż bolący kręgosłup. Powszechnie przyjęło się, że ciężarna nie może korzystać z zabiegów manualnych kręgosłupa, okazuje się jednak, że nie ma bardziej mylnego stwierdzenia. Oczywiście nie można stosować mocnych technik, jednak dla kobiet w ciąży przeznaczony jest właśnie masaż Ma-Uri, który charakteryzuje się wyjątkową delikatnością i całkowitym bezpieczeństwem przynosząc natychmiastową ulgę i poprawę samopoczucia przyszłej mamy.

Brzuch w okresie ciąży jest najbardziej narażony na niekorzystne zmiany, niekiedy nawet do tego stopnia, że konieczna jest ingerencja chirurga estetycznego, choć czasem wystarczą zabiegi mniej inwazyjne polegające na masażach podciśnieniowych, mezoterapii czy ziołach głęboko złuszczających. Jeśli jednak skóra jest odpowiednio przygotowana i pielęgnowana przez okres ciąży może okazać się również, że żaden z zabiegów nie będzie konieczny. Osiągnięcie takiego rezultatu jest również możliwe poprzez wykonywanie ćwiczeń przeznaczonych dla kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz