kremy

Jak pielęgnować tłustą cerę?

Nie ulega wątpliwości, że cera tłusta wymaga specjalnej pielęgnacji. Taka pielęgnacja nie jest jednak prosta. Podstawową przeszkodą jest zbyt intensywne działanie gruczołów łojowych, a także występujące na skórze zaskórniki, krostki i podobne defekty. Chcąc poprawić stan cery tłustej, bardzo łatwo ją odwodnić, a w rezultacie wysuszyć, co jest negatywnym działaniem. Znalezienie odpowiedniej metody nie jest wcale takie proste. Dużo zależy od sposobu mycia, a także kosmetyków, jakich się stosuje (mleczka, kremy do twarzy itp.).

Mycie cery tłustej
Dbanie o cerę tłustą nie jest łatwe. Mycie warto przeprowadzać przy użyciu żelów i mleczek – należy natomiast ograniczyć wszelkiego rodzaju śmietanki (są zbyt tłuste). Podczas mycia nie warto stosować wody chlorowanej, która odwadnia skórę, a wodę mineralną lub przegotowaną (obie chłodne). Tak jak i mycie, ważne jest i wycieranie. Dobrze jest nie wycierać się ręcznikiem, a delikatnie odsączać nim wodę z twarzy. Postaraj się dla swojej twarzy przeznaczyć jeden oddzielny ręcznik – dzięki temu zadbać o to, by nie dostawały się do niej żadne niepożądane bakterie.

Kremy
Przy cerze tłustej, tak samo jak każdej innej, warto stosować kremy do twarzy. Warto wybrać krem dokładnie do swoich potrzeb, a nawet kilka jego rodzajów: dzienny, nocny czy też uzależniony od pory roku. Rezygnacja z kremów nie jest dobrym pomysłem – nawilżanie skóry jest bardzo istotne i niewiele ma wspólnego z przetłuszczaniem się cery. Kremy do twarzy stosuje się zawsze, gdyż zapewniają one dopływ niezbędnych składników do twarzy, ale przede wszystkim – zapobiegają wysuszeniu i uszkodzeniom.

W ciągu dnia dobrze jest stosować kremy lekkie i nawilżające, a co najważniejsze – beztłuszczowe. Czasami warto wybrać krem matujący, który pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego efektu przetłuszczającej się skóry. Dobrze jest też wybrać krem z filtrem UV – w ciągu dnia będzie on chronił przed szkodliwym promieniowaniem.

Na noc warto stosować kremy nawilżające, wyposażone dodatkowo w kwasy owocowe. Kwasy takie pozwalają na wygładzanie skóry i poprawiają jej kolor. Chronią równocześnie przed brzydkimi przebarwieniami. Dużym błędem wielu początkujących jest stosowanie kremów matujących na noc – nie wolno tego robić, bo to właśnie w nocy skóra odpoczywa i regeneruje się. Ograniczanie jej naturalnego działania może nam wtedy tylko zaszkodzić!

Polecane dla Ciebie:

varicolen stosowanie I sliminazer co to jest I bioxyn ile kosztuje

Dodaj komentarz