pielęgnacja włosów

Fryzury dopasowane do kształtu twarzy

Każda kobieta marzy o pięknej, modnej fryzurze, wyglądającej jak z żurnala. Ale bywa, że moda i uroda nie idą ze sobą w parze, a dana fryzura, która w gazecie wyglądała oszałamiająco, najzwyczajniej w świecie szpeci. Dlaczego tak się dzieje?

Najczęstszym błędem jest niedopasowanie fryzury do kształtu twarzy i struktury włosa (żadne kosmetyki nie pomogą, jeśli właścicielka cienkich włosów będzie chciała mieć burzę loków). Kompetentny fryzjer powinien umieć dopasować cięcie do danej klientki, ale warto znać kilka wskazówek, aby nie dać się wpuścić w maliny.
Twarz owalna

Właścicielką takiej twarzy jest np. Julia Roberts. Cechami charakterystycznymi są wysokie czoło i wydłużony podbródek. W tym przypadku zdecydowanie należy unikać gęstych, ciężkich grzywek, fryzur unoszących włosy na czubku głowy oraz rozpuszczonych włosów z przedziałkiem na środku.

Twarz trójkątna

Jest to twarz, którą cechuje szerokie czoło, wystające kości policzkowe oraz mała, często szpiczasta broda. Przykładem tego kształtu jest twarz Reese Witherspoon. Nie zaleca się tu fryzur zaczesanych do tyłu oraz krótkiego strzyżenia. Za to wskazane są loki w dolnej części włosów, grzywki (krótkie lub zaczesane na bok) lub klasyczny bob. Chodzi o przywrócenie twarzy proporcji.
Twarz kwadratowa

To twarz w typie Paris Hilton, posiadaczki szerokiego czoła i żuchwy oraz wydatnych kości policzkowych. Dla posiadaczki takiego kształtu twarzy nie są wskazane ciężkie, proste grzywki, bujne loki i fryzury kończące się przed linią żuchwy. W tym przypadku należy wybrać lekkie, cieniowane fryzury z włosów długich lub półdługich. Wskazane będą wszelkiego rodzaju pazurki połączone z przedziałkiem z boku.
Twarz prostokątna

Tak jak Lucy Liu, właścicielka prostokątnej twarzy posiada wysokie czoło, szczupłe policzki i lekko wydłużoną brodę. Najlepiej wyglądać będzie we fryzurze na pazia lub z lekko pofalowanymi włosami, raczej z grzywką. Włosy półdługie najlepiej wycieniować, aby boki fryzury nabrały objętości.
Twarz okrągła.

Cechami charakterystycznymi są niskie czoło, mała, zaokrąglona broda i pełne policzki. Dlatego chociażby Kirsten Dunst nie będzie wyglądać korzystnie z grzywką, która dodatkowo zaokrągli buzię. Przy tym kształcie twarzy wskazane są pazurki na długich lub półdługich włosach, cięcia kończące się przed linią żuchwy oraz upięcia na czubku głowy wysmuklające twarz.

Dodaj komentarz